Dede (İstanbul) ,   Babacan sesine yüreğine sağlık bir selam olsun...          |           Ayşe (osmangazi) ,   slm ferdi tayfurdan kapa perdelerını calarmısınz ozelıme gelsn kolay gelsn...          |            ,   www.cilekfm.com/www.Türkiyemfm.com Sizler icin yayinda!!...          |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Hadise - Biyografi


Hadise Açıkgöz (d. 22 Ekim 1985), Belçikalı-Türk şarkıcı ve şarkı yazarı. Mol, Belçikada Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğup büyüdü. 2003 yılında Idool 2003 yarışmasına katıldıktan sonra albüm teklifi alınca ilk albümünün hazırlıklarına başladı. 2005te yayımlanan ilk stüdyo albümü Sweatte yer alan "Stir Me Up" şarkısıyla Belçikada ve Türkiyede tanındı. Türk basınının kendisiyle ilgilenmesinden sonra kariyerini Türkiyeye taşıdı.

Hadise
Hadise.jpg
Hadise, 2009 Eurovision Şarkı Yarışması için yapılan bir toplantıda.
Doğum Hadise Açıkgöz
22 Ekim 1985 (32 yaşında)
MolAnversBelçika
İkamet İstanbulTürkiye
Meslek Şarkıcı · şarkı yazarı ·yapımcı
Resmî site hadise.com
 
Müzikal kariyeri
Tarzlar Pop · R&B
Etkin yılları 2003-günümüz
Müzik şirketi 2 Brains · Capitol ·EMI · Pasaj · Seyhan ·Kaya · Shen

2008de ikinci stüdyo albümü Hadiseyi yayımladı. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümde yer alan "Deli Oğlan" şarkısı Türkiyede bir hit oldu. Sonraki yıl Türkiyeyi 2009 Eurovision Şarkı Yarışmasında "Düm Tek Tek" ile temsil ederek dördüncü oldu. Yarışma sayesinde popülerliğini artırdı. Aynı yıl Fast Lifeve Kahraman albümlerini satışa sundu. Kahramanın çıkış şarkısı "Evlenmeliyiz" ile tekrar listelerde yer aldı. 2011de beşinci stüdyo albümü Aşk Kaç Beden Giyer?i yayımladı. Albümdeki "Superman", "Aşk Kaç Beden Giyer?" ve "Mesajımı Almıştır O" şarkılarına klip çekti. 2014te Tavsiye ve 2017de Şampiyonalbümlerini satışa sundu.

Christina AguileraBrandy Norwood ve Beyoncéden ilham aldığını ifade eden Hadise, 2011 yılından beri devam etmekte olan O Ses Türkiye yarışmasında jüri üyeliği görevine devam etmektedir. Bir Altın Kelebek Ödülü ve üç TMF Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

 
 

                                                                                                           Tüm Hakları Saklıdır. | Jale Demirtaş                                                                                  DJ İstek Paneli Girişi